Keress funkció szerint
Hiába tetszett meg egy papír, ha a jellemzői nem felelnek meg a kívánt funkciónak: használd a részletes keresőt vagy szörfölj a tageken keresztül.
Mi a különbség a papírvastagság és a grammsúly között?
A papír grammsúlya egy hivatalos érték, amit a gyártó ad meg, ez a szám mutatja egy négyzetméter súlyát. A gyártástervezés közben van egy sokkal fontosabb érték, ami a papírhoz kötődik: a papír vastagsága (például ha a kiadványod gerincvastagságát szeretnéd kiszámolni).
Közkeletű tévedés, hogy a papír grammsúlya mutatja a papír vastagságát. Ez nem törvényszerű, hiszen a gyártástechnológiától (volumenitás) és az alapanyagtól függ, hogy a papírt mennyire tömörítik. Így aztán lehetnek vaskosabb, mégis könnyebb, vagy vékonyabb, de az átlagnál nehezebb könyvek. A fotókon igyekeztünk bemutatni ezeket a különbségeket a papír meghajlításával.
Nyomtathatóság és felületkezelés
Minden papíron kicsit másképp mutat a nyomat, az eredmény függ a papír texturáltságától, színétől, merevségétől, átlátszóságától és festékfelvevő képességétől. A Papírkatalógusunkban minden alapanyagukról találsz részletes leírást (fóliázhatóság, direktszínek nyomtathatósága, vastagság stb.), ezt követve biztosan nem fogsz csalódni a végeredményben.
Ívméretek és nyomtatható méret
Alapvetően kétféle alapanyagot különböztetünk meg méret alapján: a tekercses anyagot, amit posztetnyomtatóval nyomtatunk és a vágottat, amit íves nyomdagéppel. Ha a nyomtatandó méret nagyobb mint SRA3 (320 x 450 mm), akkor érdemes ellenőrizni, hogy milyen alapanyagok felelnek meg a kívánt feltételeknek.
Tekercses nyomtatás
Nevezhetjük poszternyomtatásnak is, mert főleg nagy méretű termékek készülnek általa. Ez az ink-jet technológia sajnos csak egyoldalas nyomtatást tesz lehetővé - hiszen általában a falra kerülnek vagy valamilyen felületre ragasztják ezeket.